שיטות טיפול

הרפיה ותרגילי נשימות

כל שיטה שמטרתה להביא את המטופל למצב של שקט ורוגע תאפשר הרדמה טובה וחזקה יותר תוך שימוש בכמות מופחתת של חומרים. שימוש בהרפיה גם בסיום הטיפול, יוריד את המתח הטבעי אצל המטופל לקראת הפגישה הבאה ויהפוך את עבודת הרופא לקלה יותר ואת חווית הפציינט לנעימה יותר.

הרפיה ותרגילי נשימות

קרניו סאקרל

קרניו סאקרל התפתחה מהאוסטאופתיה הרואה את גוף האדם כמערכת מכאנית. מחלה מוגדרת כהפרעה במיקום ובתנועה של חלקי הגוף. הטכניקה מתבצעת ע" הנחת ידיים על ראשו של המטופל כאשר הוא שומר על רווח בין השיניים. הפעולה מאפשרת להבחין בתנועות סימטריות ופיזיולוגיות (" נשימות " של עצמות הגולגולת). בהמשך הפציינט מתבקש לסגור את הפה. המגע בין השיניים של הלסת התחתונה והעליונה מהווה אינפורמציה חדשה לגוף לעומת המצב הקודם. אם הנתון החדש גורם ל-Stress כלשהוא, יורגש שנוי ב " נשימות " של הגולגולת. שן גבוהה תגרום ללסת לסטות הצידה כדי להימנע מהמגע החזק שנוצר. הסתגלות למצב זה תגרום לשנוי במפרק הלסת ( TMJ ). ברוב המקרים הגוף מתאים את עצמו למצבו החדש, אבל הופעה ללא סיבה וללא הסבר של כאבי ראש, כאבי צוואר או אפילו כאבי ברך, זמן קצר אחרי טיפול שיניים צריכה לעורר חשדות שיש קשר בין הדברים. איזון הסגר ע '" שיוף מדויק יכול לפתור את הבעיה.

הרפיה ותרגילי נשימה

רפואה סינית

רפואה סינית התפתחה לאורך כמה אלפי שנים, הבסיס שלה הוא רעיון פילוסופי שהמציאות היא שדה הנע בין שני קטבים – יין ויאנג. בין שני הקטבים ישנם יחסים, אחד לא יכול להתקיים בלי השני, בכתבים הסינים מתוארים יחסים אלו על ידי מטאפורה של הר: היין הוא הצד המוצל של ההר והיאנג הוא צידו המואר. שני הקטבים הללו יוצרים את שדה המציאות שנקראת צ'י. האדם החי בין שמיים לאדמה הוא כמו כל דבר ביקום תוצר של שני הקטבים, בחלק העליון נמצא הקוטב היאנגי ובחלק התחתון הקוטב הייני, היאנג מושך את היין כלפי מעלה והיין מושך את היאנג כלפי מטה, משיכת שני הקטבים יוצרת שדה המתבטא על גבי מרדיאנים החותכים את הגוף. כל עוד שדה האדם מאוזן כוחות הרפוי של האדם יכולים לפעול, ברגע שבו נוצרת הפרעה של שדה האדם המחלה מתחילה. ההפרעה בשדה יכולה להיגרם מגורמים חיצונים כגון תזונה לקויה או פטוגנים או מגורמים פנמיים כגון רגשות לא מאוזנות. הרופא העוסק ברפואה הסינית מנסה לבדוק היכן יש הפרעה בשדה ובעזרת אקופונקטורה (דיקור נקודות על גבי העור במחטים) צמחי מרפא סיניים ושינויים תזונתיים מנסה לאזן בחזרה את שדה המטופל. הרפואה הסינית יכולה לעזור במקרים של דימומים ודלקות בחניכיים, להוריד את הרצון למתוק, לחזק את החניכיים והשניים במקרים של עששת חריפה, להרגיע אנשים הלחוצים מאוד לפני טיפולי שיניים ולטפל בבעיות שיניים שהמקור שלהם אינו בשניים.

רפואה סינית דיקור סיני

רפלקסולוגיה

תפיסת הגוף כיחידה אחת, מחייבת תשומת לב על הקשר אפשרי ודו – כיווני בין בעיה בשן ובן בעיה באיבר אחר. מודעות לתופעה זו יכולה למנוע החלטה פזיזה בשן כואבת כאשר היא רק ביטוי לבעיה אחרת .

מרפאת שיניים הולסטית ד"ר קלוד חייט

מזותרפיה

הטיפול נעשה באמצעות הזרקות קטנות ולא כואבות של כמות זעירה של תרופות אלופטיות מדוללות מאוד או של חומרים הומיאופתיים. אחרי בדיקה, מחליט הרופא על החומרים המתאימים ועל מקום ההזרקה. תדירות הטיפולים ההתחלתית היא של פעם בשבוע, ובהמשך לפי הצורך, עד פעם בחודש או חודשיים. דלקות חניכיים הן אחד התחומים שבהם השיטה יעילה מאוד.

טיפול שיניים מזותרפיה

קינזולוגיה ואוריקולותרפיה (דופק)

השיטה מבוססת על עיקרון שכאשר מקרבים אליו חומר שלא רצוי לו, הגוף מגיב על ידי החלשת שריר או שנוי בדופק שניתן לזהות. השיטה מאפשרת במידה מסוימת למנוע שימוש בחומרים לא מתאימים.

הומיאופתיה

ההומיאופתיה רואה את האדם כמכלול ייחודי של גוף ונפש. היא מטפלת באדם החולה תוך איבחון מקיף ויסודי בסופו נקבעת תרופה אחת המתאימה לאדם בכללותו. התרופה ממריצה את כוחות הריפוי הטבעיים שיש באדם ומעוררת אותם לפעול על מנת להביא לאיזון. הומיאופתיה יעילה מאוד בטיפול במחלות כרוניות וגם בהתקפים של מחלות חריפות קלות ובמצבים שאינם מסכני חיים אך תובעים מתן עזרה ראשונה. וכאן (ולא רק) תופסת את מקומה רפואת השיניים היכולה לעבוד יפה בשילוב עם ההומיאופתיה. ידוע כי כל אדם מבטא את הרגישות שלו דרך מערכות שונות: אחד דרך מערכת העיכול ואחר – דרך מערכת הפה והשיניים. מעבר לעובדה שהומיאופתיה יכולה לסייע להרגיע אנשים חרדים לפני טיפול שיניים, יכולה להקל כאבים חדים לאחר טיפולי שיניים, לרפא חניכיים חבולים. במקרים של כיבי פה, פטרת הפה לרוב יידרשו טיפולים מערכתיים, כאשר רופא השיניים וההומיאופת יכולים לעבוד בשיתוף פעולה. המענה המידי של עזרה ראשונה בכאבי שיניים בטיפול הומיאופתי ידוע ומוכר ואינו חדש. החידוש הוא בגישה שמאתרת בעיות הקשורות בפה – וקושרת אותן לקונסטיטוציה של האדם – לבעיות פנימיות כרוניות מהן סובל אותו אדם. לאור הרגישות השונה של כל אדם, סביר להניח לדוגמה שאדם הסובל מחריקת שיניים בזמן שינה, ימצא מענה טיפולי הולם בטיפול בסיבה לחריקת השיניים. דהיינו – טיפול הוליסטי אשר ירפא את המקור לבעיה.

הומיאופתיה טיפול שיניים בהומיאופתיה